Kemal Yılmaz hakemliği bıraktı! Fenerbahçe maçı açıklaması

Süper Lig’in 9’uncu haftasında Fenerbahçe – Hatayspor maçında görev yapan yardımcı hakem Kemal Yılmaz, hakemliği bıraktığını açıkladı.

Fenerbahçe – Hatayspor maçının ilk yarısında ceza sahasında Dzeko’nun yerde kaldığı pozisyonda yardımcı hakem Kemal Yılmaz, orta hakem Volkan Bayarslan’a penaltı uyarısı yapmış, Bayarslan penaltı noktasını göstermişti.

Hakemliği bıraktığını açıklayan Kemal Yılmaz şunları söyledi:

“Mutlulukla belirtmeliyim ki futbol kamuoyu sahada vermiş olduğumuz kararın doğruluğunmu destekler niteliktedir.

Maç sonrasında, gözlemciler tarafından verilen ve MHK’ye bildirilen ‘notlar’da pozisyonun sağlıklı olarak değerlendirildiğini ve karara yansıtıldığını gösterir nitelikte ve yüksektir.

Bu gelişmeler ışığında ve olağan teamüllere uygun şekilde, bu hafta yapılacak olan maçlarda görev beklentisi içinde olmam son derece doğalken; ne yazık ki bu gerçekleşmemiştir.

Elbette hakem atamalarını yapmak MHK’nın takdirindedir. Ancak bu tasarrufun tartışmalara yol açan ve doğru karar verildiği genel kabul gören bir maçın hemen ertesinde olması; bende, pozisyonun MHK tarafından ‘yanlış’ olarak değerlendirildiği izlenimi doğurmuştur. Bu davranış şekli tüm hakem camiası tarafından bilinen bir gerçektir.

Yapılan uygulamayı, sadece tarafıma karşı yapılan bir haksızlık ve hakem atama kriterlerine karşı tutarsızlık ve aykırılık olarak değil; tüm hakemlerin sahada yönetmelikler dahilinde özgür, tarafsız ve adil karar verme süreçlerini engelleyici veya zorlaştırıcı bir yaklaşım olarak değerlendiriyorum.

Belirttiğim gerekçelerle 27 yıldır çok büyük sevgi, çaba ve tutku ile sürdürdüğmü aktif hakemlik kariyerimi bugün itibariyle sonlandırıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x