Bu 2 Altcoin’den Önemli Bitcoin Hamleleri Geldi!

DeFi platformu Sushi Swap, ZetaChain’e genişlerken, platformuna Bitcoin’i getiriyor. Bu hamle, kullanıcıların doğrudan DeFi platformu üzerinden Bitcoin likiditesine erişmesine olanak tanıyor. Bu arada stablecoin devi Tether, BTC madencilik operasyonlarına 500 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Sushi Swap, yerel Bitcoin desteği ekliyor!

Merkezi olmayan finans platformu Sushi, yerel Bitcoin (BTC) desteği eklemek için yeni bir hamle yaptı. Bu doğrultuda Sushi, katman-1 Blockchain ZetaChain’e genişlediğini açıkladı. Sushi’den yapılan açıklamada, bu yılın başlarında 27 milyon dolar toplayan ZetaChain’in eklenmesiyle, DeFi’de ilk yerel BTC ticaretinin gerçekleştirileceği belirtildi. Ayrıca DeFi platformu, kullanıcıların BTC’yi 30 ağ üzerinden wrapped işlemine gerek kalmadan takas edebileceği kaydetti. Bir coin’i wrapped yapmak, orijinal Blockchain’inden farklı bir Blockchain’de kullanmaya olanak tanır. ZetaChain’in ana katılımcılarından Jonathan Covey, Bitcoin hamlesine ilişkin olarak şunları söyledi:

Bitcoin sahiplerinin ticaret gibi temel DeFi ilkellerinin yanı sıra borç verme ve borç alma gibi daha sofistike uygulamalarla etkileşime girmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Bitcoin’in Sushi ile kullanılmasına izin vererek, sadece bir değer deposu olarak geleneksel kullanım durumunun ötesine geçmesini sağlıyoruz. Bitcoin en büyük likidite havuzu. Dolayısıyla, geliştiricilerin bunu her türlü Defi uygulamasına dahil etmeleri için pek çok fırsat var.

Tether, BTC madencilik operasyonlarına yatırım yapacak

Stablecoin devi kısa süre önce 3. çeyrek mali tablolarında 3,2 milyar dolar nakit fazlası bildirdi. Bu da stratejik yatırım yapmak için ona geniş bir alan sağladı. Bu mali fazlalık, şirketin böylesine önemli bir yatırımı üstlenmesini sağlıyor. Yatırım, Bitcoin madencilik şirketi Northern Data AG’ye sağlanacak 610 milyon dolarlık kredinin bir bölümünü içeriyor.

Bu arada Tether Uruguay, Paraguay ve El Salvador’da madencilik tesisleri inşa ediyor. Bu tesislerin her birinin kapasitesi 40 ila 70 megawatt arasında değişiyor. Tether’in yeni CEO’su Paolo Ardoino, Bitcoin ağı için toplam bilgi işlem gücündeki paylarını %1’e ölçeklendirme taahhüdünü dile getirdi. Bu hedef Tether’i dünyanın en büyük 20 BTC madencilik şirketinden biri olma yoluna sokuyor. Aynı zamanda bu yeni girişimi yönlendiren yatırım ve hırsın derinliğinin de altını çiziyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Tether’in Bitcoin madenciliğine girişi, Compute North ve Core Scientific gibi önemli oyuncuların yakın zamanda iflas başvurusunda bulunduğu hassas bir zamanda gerçekleşiyor. Dolayısıyla Tether’in mobil madencilik tesisleri kurma stratejisi, dalgalanan enerji maliyetlerine ve piyasa koşullarına uyum sağlama konusunda çeviklik planladığını gösteriyor. Bu nedenle, stablecoin devinin sektörde hakim bir güç olarak ortaya çıkması mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x