Apex Legends oyuncularının bekledikleri müjde sonunda geldi

Yeni sezon 31 Ekim’de yayına girdiğinde oyuncular bunun nasıl çalıştığını açıklayan oyun içi bir mesaj görecekler. EA, sistemlerinin aşırı yüklenmesini önlemek için herkesi aşamalı olarak devreye almayı planlıyor.

En yüksek hesap düzeyine sahip profil, birincil hesap olarak belirlenecek. Bu seviyeyi korumak isteyenler için (bazı istisnalar dışında) aynı EA ID’ye bağlı diğer profillerdeki tüm kozmetik ürünler, başarılar ve rozetler ana hesapta birleştirilecek. Apex’i herhangi bir platformda oynamak için EA ID gerekli olacak.

Apex Legends oyuncularının bekledikleri müjde sonunda geldi

Respawn, çapraz geçiş için hesap birleştirmenin zorunlu olduğunu da söyledi ancak bu, battle royale’i birden fazla platformda oynayanların, nerede oynarlarsa oynasınlar, çoğunlukla kozmetik ürünlerine ve para birimlerine erişebilecekleri anlamına geliyor. Ayrıca PC’de, PlayStation’da, Xbox’ta veya Nintendo Switch’te oynuyor olmanız fark etmeksizin aynı battle pass’ta ilerleme kaydedebileceksiniz. Respawn, yalnızca tek bir platformda tek profille oynayanlar için hiçbir şeyin değişmeyeceğini belirtti. Ancak istatistikler yalnızca birincil hesapta tutulacak.

Çapraz geçişin gelmesi uzun zaman aldı. Çapraz geçiş üzerindeki çalışmalar Apex’i ve her iki Titanfall oyununu etkileyen hack’ler nedeniyle pek çok kez ertelendi.

Hesap birleştirme, ilgi çekici yeni bir oynanabilir karakterle birlikte gelecek. Adı Conduit ve  o kalkanlara odaklanan bir destekçi. Taktiksel yeteneği Radiant Transfer ile yakındaki takım arkadaşlarına ekstra geçici kalkanlar sağlayabilir. Arkadaşları taktiğinin menzili dışındaysa, pasif yeteneği sayesinde onlara doğru koşarken büyük bir hız kazanabilir. Conduit’in ultisine Enerji Barikatı deniyor. Düşmanları yavaşlatacak ve onlara hasar verecek yedi adet kalkan bozucuyu konuşlandıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x